Ana Sayfa / Sözleşme

1.) alyurtNET Hosting ile çalışan tüm müşterilerimiz bu kullanım sözleşmesi şartlarını kabul etmiş sayılır. Bu kullanım sözleşmesi kapsamında, sözleşme şartlarına uymayan müşterilerin hesaplarını kapatmaya alyurtNET Hosting 'in hakkı ve yetkisi vardır.

2.) Sipariş formunda girilen bilgiler tamamen gizlidir ve alyurtNET Hosting tarafından 3. şahıslara herhangi bir maksatla kesinlikle verilmez. Müşterimiz, sipariş formunda belirttiği bilgilerin doğruluğundan emin olmalı ve yanlış girilen bilgilerin doğurduğu sonuçlardan alyurtNET Hosting 'i sorumlu tutmamalıdır.

3-) Ödemesi onaylanan müşterilerimizin hesaplarının zamanında açılması alyurtNET Hosting sorumluğundadır. Aksi belirtilmediği sürece bu süreç en fazla 24 saattir. EFT ve posta çeki ile yapılan ödemeler geç ulaştığından, yapılan ödemenin onayı zaman almaktadır. Müşterilerimizin bu zaman farkından kaynaklanan gecikmeleri göz önünde bulundurmaları umulmaktadır. "Önce Dene, Sonra Öde!" kampanyası sadece web hosting paketleri için geçerlidir. Domain tescili ve radyo hosting hizmeti bu kampanyaya dahil değildir.

4-) alyurtNET Hosting, kullanım sözleşmesi dışına çıkmadan hizmet alan müşterilerimizin, hizmetten memnun kalmadıkları takdirde ödemelerini hesap başlangıç tarihini takip eden 7 (yedi) gün içinde iade eder. Buna radyo hosting ve alan adı hizmeti dahil değildir.

5-) Ödemesi 5 iş günü içinde yapılmayan siparişler sistemimizden otomatik olarak silinir.

6-) Hesabı açılan müşterilerimizin ödeme zamanları otomatik olarak alyurtNET Hosting tarafından mail yoluyla, müşterilerimizin ödeme periyoduna bağlı olarak gönderilir. Bu zamanı takip eden 10 gün içinde ödemesi yapılmayan hesapların yayını durdurulur, 20 gün yapılmayan hesapların ise hesapları sistemimizden silinir.

7-) Kullanım şartlarımıza uymayan müşterilerimizin geri ödemeleri, şartların ne derece yerine getirilmediğine bağlı olarak alyurtNET Hosting tarafından belirlenir ve müşteriye ödenir. Sunucu kaynaklarını yasadışı, zarar verici nitelikte kullanan müşterilerimizin geri ödemesi (yıllık dahil) yapılmaz.

8-) alyurtNET Hosting, tüm hesapların haftalık yedeğini alır. Buna rağmen müşterilerimizin yedeklerini oluşturmaları kesinlikle önerilir.

10-) Hack, warez, crack, IRC, pornografik, erotik veya herhangi bir yasadışı içeriğe ve eyleme sahip siteler uyarılmaksızın kapatılır ve bizimle olan çalışmaları sona erdirilir.

11-) Lisansız forum ve site materyallerinin kullanımı yasaktır. Özellikle lisansız vBulletin forum kurulumu durumunda söz konusu hesap uyarılmaksızın kapatılabilir. Lisansız vbulletin kullandığı tespit edilen siteler uyarılmaksızın kapatılır ve 10 YTL ödeme yapmaları gerekir. Ödeme gerçekleşmediği sürece yedekler iletilemez ve hesap yeniden açılamaz.

12-) alyurtNET Hosting %99 güncel olma (uptime) garantisi vermeyi amaçlar. Bunu garanti edemese de %95'in altındaki erişilebilirlik zamanları ücretsiz olarak hizmet paketinize eklenir.

13-) Sunucu üzerinde içeriği ve kullanımı bilinmeyen dosyalar çalıştırmak, sunucuya zarar verebilecek kodlar içermek veya eylemlerde bulunmak, sunucu kaynaklarını (işlemci, RAM) sunulan sınırların üstünde kullanarak (toplist, lisansız forum sistemleri, geniş kapsamlı chat sistemleri) sunucu verimini ve performansını olumsuz yönde etkilemek, spam ve benzeri eylemleri sunucu kaynaklarıyla yapmak kesinlikle yasaktır ve bunu yapan siteler uyarılmaksızın kapatılır.

14-) Doğacak kanuni yaptırımlarda alyurtNET internet hizmetleri sorumlu tutulamaz. Müşteri hizmeti dahilinde barındırdığı tüm dosya, döküman ve programlardan, kayıt dosyalarından, web sitesi ve e-mail hizmetleri ile kullanacağı ve faydalanacağı tüm işlemlerden kendisi sorumlu olduğunu, söz konusu veri, bilgi ve beyanların yasalara aykırılığından doğabilecek tüm hukuki ve cezai sorumluluğu kendisi karşılamayı kabul ve taahhüt eder.

15-) alyurtNET Hosting dolardaki aşırı dalgalanmaları aylık ve yıllık fiyatlarına yansıtma hakkını saklı tutar.

 

alyurtNET | bilişim noktası
İnternet Hizmetleri